Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji.

Ośrodek posiada prawie 25 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km tras zjazdowych.

Dojazd

Dolne stacje kolei zlokalizowane są po lewej stronie, wzdłuż drogi biegnącej w kierunku Wisły. Dojazd komunikacją miejską możliwy jest z Bielska-Białej. Po mieście między stacjami narciarskimi kursują darmowe skibusy. Korzystać z nich mogą narciarze, mieszkańcy i turyści. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie ośrodka.

Infrastruktura

Przy dolnej stacji 10-osobowej godnoli znajduje się duży budynek wielofunkcyjny z kasami, infocentrum oraz wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Do dyspozycji gości ośrodek oddaje bar Apres Ski oraz Bistro. Od sezonu zimowego 2019/2020 na Hali Skrzyczeńskiej swoją działalność rozpocznie długo wyczekiwana restauracja, która ma stać się nową wizytówką ośrodka. Każdy narciarz, rowerzysta czy pieszy turysta będą mogli posilić się i odpocząć w komfortowych warunkach, a zapach aromatycznej kawy będzie roznosił się po całej okolicy.

Przy stacjach Szczyrk-Gondola i w Czyrnej zlokalizowane są darmowe parkingi na łącznie 1300 samochodów. Płatny parking funkcjonuje przy stacji Szczyrk-Solisko. Na Hali Skrzyczeńskiej działa dużurka GOPR.

Parametry techniczne

Liczba wyciągów: łącznie 5, w tym gondola 10-osobowa, trzy krzesła 6-osobowe, 1 talerzyk

Liczba tras: łącznie 18, w tym 12 niebieskich, 5 czerwonych, 1 czarna

Długość w km: łącznie 25 km, w tym 18 km niebieskich, 5,5 km czerwonych, 1,5 km czarna